III niedziela adwentu 17.12.2023

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Barbarę Maniak z ul. Białej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Bóg zapłać ks. dr. Wojciechowi Prawdzie za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych. Panu Bogu powierzamy w modlitwie owoce tych rekolekcji, a naszemu Rekolekcjoniście już dziś składamy najlepsze Bożonarodzeniowe życzenia.

2. Ostatni tydzień adwentu – zapraszamy na roraty, które codziennie są o 6 rano. We wtorek Mszy św. roratniej przewodniczył będzie ks. bp Marek Solarczyk.

3. W niedzielę wypada wigilia Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.

4. Już bardzo blisko święta Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić odpust parafialny w drugi dzień świąt, czyli w święto patrona kościoła i parafii św. Szczepana (Stefana). Szczególnie serdecznie zapraszamy na główną Mszę św. odpustową, którą o godz. 10 będzie sprawował i homilię wygłosi ks. bp Piotr Turzyński.

5. Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest jeszcze kilka serduszek z imionami i wiekiem osób, dla których możemy przygotować świąteczną paczkę, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, samotnych czy chorych lub niepełnosprawnych. Paczki należy przynieść do 19 grudnia do zakrystii lub przed ołtarz Jezusa Miłosiernego.

6. Zachęcamy do obejrzenia filmu Oblicze Boga: m.in. o wizerunku Chrystusa chuście z Manoppello czy Całunie Turyńskim. Zamówiony przez Akcję Katolicką specjalny seans jutro o godz. 19 w kinie Helios. Zapisy w zakrystii – cena biletu 15 zł.

7. W gablocie wywieszona jest informacja o spotkaniu dla właścicieli i zarządzających nieruchomościami m.in. na terenie Idalina, a ściślej na obszarze między ulicami Słowackiego, Białą, Makowską i Idalińską, w związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków.

8. Przed kościołem osoby z Domowego Kościoła sprzedają świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny.