III niedziela zwykła 24.01.2021

Pomódlmy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu Wacława Martingera z ul. Starachowickiej i Józefa Gębczyka z ul Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Słowo Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka
Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!
W dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 (środa) odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny.
Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów.
Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice
i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.
Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.
Wasz Biskup Marek

Transmisję z ingresu przeprowadzą Telewizja Trwam, Radio Plus Radom i Telewizja Dami.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 18 oraz po Mszy będziemy śpiewać kolędy wspólnie z wybitnymi artystami Warszawskiej Opery Kameralnej. Zapraszamy.

2. Dziś przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją”, dotkniętą tragicznym trzęsieniem ziemi. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.

3. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic w kolejne dni na wieczorną Mszę św. w Waszej intencji z błogosławieństwem, jakie w czasie kolędy udzielane było w Waszych domach. W tym tygodniu spotkania odbędą się według następującego porządku.

25.01. g. 17. Janiszpolska 1-23 i Wodociągowa
25.01. g. 18. Janiszpolska od 24 do końca i Artezyjska
26.01. g. 17. Bliska
26.01. g. 18. Biała
27.01. g. 17. Bluszczowa
27.01. g. 18. Borowa
28.01. g. 18. Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Nałkowskiej
29.01. g. 17. Bystra, Inspektowa, Kmicica, Reymonta
29.01. g. 18. Indycza, Śnieżna
30.01. g. 17. Bursztynowa

Plan całości tych spotkań (do 11.03) zamieszczony jest w gablocie informacyjnej i na naszej stronie internetowej. W tym okresie kancelaria zamiast od 18.30 do 19.30 będzie czynna od 19 do 20 (w środy bez z mian od 16 do 17).