10. rocznica śmierci Ks. Prałata Stanisława Makarewicza 19.11.2019

Jak każdego roku, liczna grupa idalińskich parafian, na czele z ks. proboszczem Andrzejem Jędrzejewskim, diakonami Michałem Kopcińskim i Michałem Nachyłą oraz p. kościelnym Łukaszem Kurpem, pielgrzymowała do Sandomierza na grób swojego pierwszego proboszcza, ks. prałata Stanisława Makarewicza. Do parafialnej grupy dołączył w tym roku także ks. Sławomir Gregorczyk, proboszcz w par. Miłosierdzia Bożego w Przysusze, który wspominał ks. Makarewicza, jako swojego profesora a także z lat współpracy w dziele charytatywnym, gdy ks. Sławomir był dyrektorem diecezjalnej „Caritas”. Po wspólnej modlitwie, na grobie zapłonęły znicze, w myślach wróciły wspomnienia, w sercach odżyły uczucia wdzięczności. Ta nasza tradycja pamięci i wdzięczności jest też pięknym świadectwem dla innych. Jedna z miejscowych kobiet, z wyraźnym wzruszeniem mówiła, że co roku podziwia „wiernych parafian”, którzy tak pamiętają o swoim kapłanie. W tym roku zabrakło nam zawsze pięknego i wzruszającego spotkania z p. Zygmuntem Makarewiczem, bratem ks. prałata, któremu stan zdrowia nie pozwolił już przyjechać do Sandomierza, ale który na pewno w tym czasie łączył się z nami wspólną myślą i modlitwą. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze zamek w Baranowie Sandomierskim – większość z nas była tu pierwszy raz, a wieczorem zgromadziliśmy się na Eucharystii w parafialnej światyni, by modlić się za jej Budowniczego.