Chór parafialny

Chór założony z inicjatywy organisty Łukasza Osińskiego i księdza proboszcza Andrzeja Jędrzejewskiego w lutym 2010 roku. Chór składa się z czterech głosów: sopran, alt, tenor, bas który na chwilę obecną liczy 20 osób w przedziale wiekowym od 16 do 60 lat. Opiekę nad chórem oraz próby prowadzi pełniący funkcję organisty w naszej Parafii pan Franciszek Siwy.
Na próbach chór skupia się na nauce pieśni liturgicznych jak i świeckich, poznaje zasady muzyki, zapoznaje się z elementami liturgii, udoskonala swój głos poprzez emisję głosu. Próby odbywają się w piątki po Mszy świętej o godzinie 18, a swoim śpiewem uświetnia mszę świętą w ostatnią niedziele miesiąca o godzinie 10 oraz w inne większe uroczystości – np. bierzmowanie, Boże Ciało. Debiut chóru miał miejsce w Triduum Paschalne oraz Wielkanoc 2010 roku.
Warto podkreślić, iż chór to nie tylko próby, to także mile spędzone chwile w dobrym towarzystwie, spotkania wielkanocne i opłatkowe, ogniska i wyjazdy. Co roku mają miejsce spotkania, wyjazdy: Wielkanocne, opłatkowe w styczniu we własnym gronie oraz na wyjeździe z innymi chórami, w listopadzie w dniu święta świętej Cecylii patronki muzyków oraz na zakończenie roku liturgicznego w czerwcu spotykamy się przy wspólnym ognisku, aby podzielić swoje przeżycia z minionej współpracy.
Jeżeli chciałbyś zasilić szeregi chóru zapraszamy. Pan organista udziela wszelkich informacji codziennie po każdej mszy świętej. Mile widziany jest każdy kto tylko dysponuje chwilą wolnego czasu oraz lubi śpiewać.
Wszystkich zapraszamy na stronę http://www.youtube.com/user/adoramus2010
gdzie można obejrzeć i posłuchać śpiewy naszego chóru.