Misje Święte 2-9.04.2017. Zaproszenie i program

Misje święte to wyjątkowy czas odnowienia i umocnienia wiary, otwarcia się na Słowo Boga i Jego łaskę, doświadczenia Bożej miłości i miłosierdzia. Organizowane są w parafii raz na dziesięć lat, często w związku z jakąś szczególną okolicznością. Dokładnie dziesięć lat temu miałem tę łaskę prowadzić misje święte w naszej parafii razem z ówczesnym wicerektorem seminarium duchownego, dziś biskupem, Piotrem Turzyńskim.Tą szczególną okolicznością było wówczas nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Ze wzruszeniem wspominam tamten czas, a zwłaszcza chwile, w których z niezapomnianym śp. ks. prałatem Stanisławem Makarewiczem klęczeliśmy przed Jasnogórską Ikoną, wspólnie odmawiając akt zawierzenia parafii Matce Bożej.
Obecny rok stulecia objawień fatimskich znów kieruje nasze oczy na Maryję. Z całym Kościołem będziemy rozważać fatimskie orędzie: wielkie wołanie Maryi o nawrócenie i pokutę, o żarliwą modlitwę o pokój dla świata i zbawienie dusz. Po dziesięciu latach ponowimy zawierzenie parafii, naszych rodzin i każdego z nas Matce Bożej. Rozpoczniemy też w tym roku Jej nawiedzenie naszych domów w figurze fatimskiej.
Podobnie jak uczynił to dziesięć lat temu ks. prałat Makarewicz, poprosiłem o przeprowadzenie misji ks. biskupa Piotra Turzyńskiego. Drugim misjonarzem będzie ks. Krzysztof  Dukielski. Obu naszym misjonarzom z serca dziękuję za przyjęcie tej prośby i zaproszenia.

Kochani Parafianie!

Wraz z ks. Markiem i ks. Krzysztofem, bardzo  serdecznie zapraszamy każdego z Was do gorliwego przeżycia misji świętych. Niech będzie to piękny i błogosławiony czas dla całych rodzin i każdego z osobna. Bóg może dokonać wielkich rzeczy w naszym życiu i w naszych rodzinach, jeśli otworzymy Mu serca, jeśli pozwolimy łasce Bożej działać. Maryja uprosi nam niezwykłe łaski, jeśli tylko z ufnością do Niej przyjdziemy. Niech więc nikogo z nas na misjach nie zabraknie. Otwórzmy serca na Słowo Boga i Jego łaskę. Uwierzmy Miłości, którą jest Bóg. Zaufajmy Jezusowi i Jego Matce. Już dziś zawierzam owoce misji świętych Waszej modlitwie.

ks. proboszcz Andrzej Jędrzejewski

PROGRAM MISJI