XVII niedziela zwykła 30.07.2023

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Tadeusza Sawickiego z ul. Diamentowej i Krystynę Grzelak z ul. Długosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Zapraszamy na uroczystość odpustową w czwartek 3 sierpnia. Msze św. o 7, 10 i 18. Na Mszach św.  o 7 i 10 kazania wygłosi ks. Andrzej Wąsik, proboszcz parafii w Makowcu i profesor WSD w Radomiu. Szczególnie zapraszam na główną Mszę św. odpustową o 18, którą odprawi i homilię wygłosi Metropolita Częstochowski, abp. Wacław Depo. Zaproszenie w tym roku szczególne, gdyż po raz ostatni będziemy obchodzić odpust w tym terminie. Od nowego roku kościelnego, zgodnie z dekretem ks. biskupa Marka Solarczyka, odpust parafialny będzie w święto patrona parafii, czyli św. Szczepana 26 grudnia, zaś odpust sanktuaryjny we wspomnienie liturgiczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16. W sobotę Msza św. w intencji KŻR o 7, po niej różaniec fatimski. Do tej pierwszosobotniej modlitwy zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Laskowej, gdyż będzie to także początek peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach mieszkających przy tej ulicy.

3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w naszej grupie parafialnej 12B. Zapisy w sali naprzeciw plebanii w uroczystość odpustową po każdej Mszy św., oraz w piątek i sobotę od 18.30 do 19.30.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną.