6.08.2017 Początek pielgrzymowania

Zaczęło się! Wielu czekało na ten moment cały rok, powoli przygotowując kondycję zarówno duchową jak i fizyczną, kompletując potrzebny sprzęt. Bezpośrednio po porannej Mszy Św. i uroczystym błogosławieństwie pielgrzymów, wyruszyła z naszej parafii grupa 12b włączając się w przeżywanie XXXIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Grupa pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kołtunowicza, licząca wg wstępnych szacunków prawie 150 osób, dotarła przed południem do radomskiego seminarium, by tam po uroczystej Eucharystii i błogosławieństwie ks. biskupa, wyruszyć w długą i trudną drogę do stóp Matki Bożej. Pierwszym przystankiem była parafia w Kowali. Każdy miał okazję pokrzepić swoje ciało ciepłym posiłkiem i chwilą odpoczynku w budynku miejscowej szkoły. Po kilku kilometrach, idalińscy pątnicy dotarli na zasłużony nocleg. Dzięki życzliwości mieszkańców Krogulczej każdy znalazł miejsce, w którym mógł zregenerować swoje siły na następny dzień pielgrzymowania.

info: al. Michał Kopciński