Transmisja dostępna również w serwisie YouTube.

Dziękujemy Księdzu Kamilowi, witamy Księdza Marcina 20.06.2024

Decyzją Księdza Biskupa Marka Solarczyka, z dniem 25 sierpnia br. nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii. Po siedmiu latach gorliwej pracy duszpasterskiej, pożegnamy księdza Kamila, który będzie wikariuszem w Skarżysku Kamiennej w Ostrej Bramie, a w jego miejsce przyjdzie do nas ks. Marcin Gregiel, który ostatnie sześć lat posługiwał w parafii w Wierzbicy. Księdzu Kamilowi podziękujemy i oficjalnie go pożegnamy w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 10, zaś nowego wikariusza przedstawię i przywitamy go w niedzielę 1 września. 

Triduum Paschalne. ZAPRASZAMY

Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego – trzech najświętszych dni. Mszą św. o godz. 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa; będziemy też świadkami przyjęcia nowych ministrantów.

Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22 a następnie w Wielki Piątek od 8 do 18. 

Wielki Piątek o godz. 8 jutrznia, o 15 Koronka do Bożego miłosierdzia a po niej (o 15.30) droga krzyżowa. Główne nabożeństwo tego dnia, czyli Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18. Bezpośrednio po Liturgii Meki Pańskiej, odśpiewane będą Gorzkie żale. Znajdźmy w wielkopiątkową noc także czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Grobie. Adoracja będzie trwać w piątek do 23.30, w sobotę od 8 do 20. 

Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 8 na jutrznię – liturgiczną modlitwę poranną. W Wielką Sobotę najbardziej uroczystą w roku liturgię wigilii paschalnej rozpoczniemy o 20. Przynieśmy ze sobą świece. W czasie tej liturgii odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i przeżywamy już wielkanocną radość. 

Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o 6 rano. Procesja rezurekcyjna przejdzie tradycyjnie ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną i Kalinową. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 8.15 do 13.

Drogim Parafianom i Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Niech miłość, radość i światłość betlejemskiej stajenki wypełniają Was, Wasze Rodziny i Wasze domy; niech w tych niespokojnych czasach będzie w Waszych sercach pokój przyniesiony przez Chrystusa i ogłoszony przez aniołów ludziom dobrej woli. Niech Boże Dziecię błogosławi każdy dzień Nowego Roku a Maryja i św. Jozef, z troską pochyleni nad betlejemskim żłóbkiem mają i Was w swej nieustającej opiece.
Księża i pracownicy kościelni par. św. Stefana w Radomiu

Plan wizyty duszpasterskiej 2023/2024

W czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy pobłogosławić Wasze rodziny i mieszkania na nowy rok, spotkać się i porozmawiać, wspólnie pomodlić. Ofiary zbierane w tym roku po kolędzie przeznaczamy na budowę pomnika bł. Stefana Wyszyńskiego, autorstwa p. Dominika Wdowskiego (twórca m.in. pomników przed katedrą i przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu).
Jeśli nie zostało zaznaczone inaczej, początek kolędy od numerów początkowych.
Prosimy o  wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach).
Plan kolędy może ulec zmianie w przypadku zdarzeń nieprzewidzianych – prosimy o sprawdzanie na bieżąco ewentualnych aktualizacji.
 
Czwartek, 28.12.
od godz. 9.:
Janiszpolska
Janiszpolska nowe domy 54, 56, 58, 60(za Wodociągami)
Artezyjska
od godz. 14.:
Źródłowa następnie Wodociągowa (więcej…)

„Kochać lepiej” – rozpoczęliśmy spotkania dla małżonków. 14.12.2023

Z dużym odzewem spotkało się zaproszenie dla małżonków do udziału w konferencjach i warsztatach organizowanych przez naszą parafię i Fundację "Kochać lepiej". Na pierwsze spotkanie przyszło 18 małżeństw. Rozpoczął je modlitwą ks. proboszcz, który następnie przedstawił osoby prowadzące: panie Anną Ostatek i Agnieszkę Myrtę, zajmujące się zawodowo m.in. terapią małżeńską, poradnictwem małżeńskim. Przedstawili się także przybyli małżonkowie, bardzo szybko wytworzył się rodzinny klimat. Przeprowadzone przez panie Anię i Agnieszkę teoretyczne wprowadzenie w tamat o komunikacji w małżeństwie poparte było przykładami "z życia", zarówno z własnego małżeńskiego jak i doświadczeń innych małżonków. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia warsztatowe. Dużo dobrych słów dało się usłyszeć po spotkaniu od osób w nich uczestniczących. Już za miesiąc następne spotkanie - chętnych małżonków zapraszamy.


Rekolekcje adwentowe 14-17.12.2023. ZAPRASZAMY

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Wojciech Prawda, którego dobrze znamy: w okresie studiów doktoranckich prawie w każdą niedzielę pomagał duszpastersko w naszej parafii. Bardzo zachęcamy do gorliwego w nich uczestnictwa. W czwartek, piątek i w sobotę Msze św. z nauką dla dorosłych o 6, 10 i 18, w niedzielę Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że nie ma w sobotę o 18 pierwszej Mszy św. niedzielnej. Będzie też rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży w czwartek o 19 (kl. VII, VIII, szkoły średnie, studenci; kandydaci do bierzmowania, przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami do podpisu).
Spowiedź adwentowa w sobotę od 9 do 12 i od 15.30 do 19.


Filip i Michał już w sutannach! Obłóczyny 8.12.2023

 

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (patronalne święto WSD w Radomiu) dwaj nasi parafianie: Filip Kobylarczyk i Michał Zientarski przyjęli z rąk ks. biskupa Marka Solarczyka strój duchowny. Gratulujemy serdecznie, cieszymy się i wspieramy modlitwą. Poniżej link do relacji i galerii zdjęć Radia Plus, a jeszcze niżej kilka zdań do Parafian, wypowiedzianych po uroczystości przez naszych kleryków.

Obłóczyny

Michał

FilipOpatów, Sandomierz, Sulisławice – pielgrzymowanie, zwiedzanie, modlitwa 20.11.2023


Dni listopadowe nastrajają nas zadumą, bo wspominamy tych którzy odeszli z naszych rodzin. Również cała rodzina parafialna pamięta o swoim pierwszym ojcu - ks. prał. Stanisławie Makarewiczu. W poniedziałek udaliśmy się na czele z ks. proboszczem Andrzejem, ks. Krzysztofem i p. kościelnym Łukaszem do Sandomierza na grób ks. prałata Stanisława, aby wspomnieć go w modlitwie i zapalić na jego grobie znicze. Zanim znaleźliśmy się na sandomierskim cmentarzu, zwiedziliśmy opatowską kolegiatę pw. św. Marcina oraz rynek miasta. Później, już po modlitwie na cmentarzu, w restauracji na sandomierskim rynku zjedliśmy obiad, po czym zwiedziliśmy gmach seminarium duchownego naszej siostrzanej diecezji. (więcej…)