Akcja „KOREK dla Martynki”!!!

Martynka Karbowska ma 8 lat. Mieszka i uczęszcza do szkoły podstawowej w Brodnicy k. Torunia. Urodziła się bez kończyn dolnych i posiada defekt kończyn górnych.  Martynka ma wrodzony zespół wad kostno-stawowym, wrodzony brak stawów łokciowych, wrodzony brak palców 3-4 obu rąk, hipoplazja żuchwy i miednicy, wadę serca PDA oraz skazę ektodermową.

Martynka jest teraz pod stałą opieką rehabilitacyjną w Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Z powodu protez obu kończyn systematycznie uczy się chodzić. Teraz czeka na miejsce na rehabilitację w Konstancinie. Proces chodzenia jest bardzo długotrwały, dlatego tak bardzo ważne jest aby uruchomić i usprawnić jej ręce. Martynka z powodu braku nóżek ma niestety problemy w poruszaniu się. Na dzień dzisiejszy ma protezy obu nóg, lecz wymaga dokupienia specjalistycznego aparatu RGO oraz dostosowania nowego kosza przy wyłuszczeniu w stawie biodrowym. Koszt RGO wynosi 25000 tys.
Jest przesympatycznym dzieckiem, potrafiącym cieszyć się swoim życiem. Jest uśmiechniętą i pogodną dziewczynką, zdolną umysłowo. Oczka ma jak węgielki, które słodko patrzą na świat, ale dla niej ten świat jest inny niż dla wszystkich. Każdego kogo spotka, zaraża swoim niezwykłym optymizmem i dziecięcą wiarą. Od kilku lat wraz ze swoją mamą Anetą uczestniczy w obozach dla niepełnosprawnych m.in. w Piekoszowie, aby jak najlepiej usprawnić swoje ciało do podejmowania codziennych czynności. W tym roku Martynka po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Marzeniem Martynki jest przystąpić do I Komunii Świętej na własnych nogach.
W związku z tym rozpoczęła się akcja zbierania nakrętek dla Martynki na kompleksową rehabilitację i udoskonalenie protez nóżek. Bardzo proszę o włączenie się w tą akcję, gdyż ofiarowanie korków nic nas nie kosztuje, a może spełnić ogromne marzenie tej kochanej dziewczynki.
Miejscami, w których można gromadzić plastikowe nakrętki tzw. korki są:
– Zakrystia parafii św. Stefana;
– Furta Wyższego Seminarium Duchowego w Radomiu;
– Furta Kurii diecezji radomskiej;
– Duszpasterstwo akademickie na ul. Górniczej.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.martynka280203.republika.pl. Bez pomocy i życzliwości zwykłych ludzi marzenia Martynki się nie spełnią. Proszę o przekazanie 1% na leczenie i rehabilitację Martynki. Proces rehabilitacji jest bardzo długi i kosztowny.
Z góry wszystkim dziękuje za włączenie się w to dzieło miłości.
dk. Grzegorz Opiela