Album z okazji 30-lecia parafii

Zachęcamy do zakupu albumu wydanego na 30-lecie naszej parafii. Na 120 bogato ilustrowanych stronach, znajdziemy opis tworzenia się naszej parafii, budowy kościoła, najważniejszych wydarzeń, aż po dzień dzisiejszy. Znakomite zdjęcia znanego radomskiego fotografika Wojciecha Stana, ukazują piękno naszej świątyni, zarówno jej architektury jak i wystroju wnętrza. Rozdział poświęcony ks. prałatowi Stanisławowi Makarewiczowi przypomni nam postać tego niezwykłego kapłana, budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza. Obszerna rozmowa z ks. kan. Andrzejem Jędrzejewskim pozwoli lepiej poznać obecnego proboszcza i jego wizję duszpasterstwa. Liczne zdjęcia z różnych wydarzeń oraz z życia grup parafialnych pokazują różnorodność i żywotność duszpasterską parafii. W albumie znajdziemy też rozdział o świętych, których relikwie są w naszym kościele, i o kapliczkach na terenie parafii. Bardzo ciekawy tekst albumu to w głównej mierze zasługa jego redaktora, historyka, ks. dr. Michała Krawczyka. Tę pięknie wydaną publikację polecamy wszystkim naszym parafianom oraz osobom związanym z Idalinem  np. przez wcześniejsze tu zamieszkanie – na pewno odnajdziecie w niej kawałek siebie i swojej historii. Wszystkich innych zachęcamy do nabycia albumu jako swoistej wizytówki naszej parafii i zaproszenia, by na żywo zobaczyć to, co staraliśmy się pokazać w naszej książce. Album można kupić w zakrystii kościoła św. Stefana, w księgarni Maryjackiej w Radomiu oraz zamówić mailowo (parafia.idalin@gmail.com – koszt przesyłki pokrywa parafia). Cena albumu  35 zł.