Przybądź Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty;
Światła Twego strumień…

Właśnie to modlitewne wołanie 3 czerwca wypełniło mury naszej parafialnej świątyni. W tym bowiem dniu, podczas uroczystej Mszy świętej, 65- osobowa grupa młodzieży naszej parafii przyjęła z rąk księdza biskupa Adama Odzimka sakrament bierzmowania. W homilii biskup pomocniczy naszej diecezji przypomniał, jak wielkie znaczenie ma udzielany sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Ksiądz biskup podkreślił, że dziś  w zsekularyzowanym i zateizowanym świecie, potrzeba nam umocnienia w wierze i odwagi, które przynosi w nasze serca Duch Święty. Biskup  życzył także młodzieży, aby współpracując z łaską Pocieszyciela odnajdowała w sobie radość z bycia chrześcijaninem – uczniem Chrystusa. W bardzo serdecznych słowach podziękował ks. biskup rodzicom za ich miłość, trud wychowania i troskę o przekazanie wiary a następnie wypowiedział słowa wdzięczności wobec kapłanów, katechetów i samej młodzieży, wyrażając zarazem swoje zbudowanie powagą, skupieniem i rozmodleniem bierzmowanej młodzieży. Były też piękne słowa wdzięczności wypowiedziane na koniec przez młodzież Panu Bogu, rodzicom, ks. biskupowi, księżom z naszej parafii. Oklaskami młodzież podziękowała ks. Łukaszowi za wspólną, całoroczną drogę przygotowania do dzisiejszego święta.