Błogosławieństwo nowych lektorów 7.03.2020

7 marca 2020 w Wyższym Seminarium Duchownym, podczas Eucharystii, 70 ministrantów z diecezji radomskiej przyjęło błogosławieństwo z rąk bp. Henryka Tomasika do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym oraz otrzymało krzyże lektora. Wśród nich znalazło się 5 ministrantów z naszej parafii: Krzysztof Ciesielski, Piotr Abramczyk, Kacper Zając, Dawid Molenda i Kacper Marszałek. Mikołaj Warchałowski, który również odbył formację lektorską, swój krzyż lektorski otrzymał z rąk ks. proboszcza w Meksyku, w czasie pielgrzymki do Guadalupe.

Ministranci uczestniczyli w Szkole Lektora, która trwała od października. Były to trzy weekendowe spotkania w domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Pionkach. Tam mieli różne zajęcia z Biblii, liturgiki, fonetyki, które przygotowywały ich do pełnienia tej funkcji w czasie nabożeństw i w czasie Mszy św.

info: ks. Krzysztof Kołtunowicz