Dobry początek ministranckich rozgrywek 23.11.2019

Jak burza przeszli nasi ministranci eliminacyjny turniej halowej piłki nożnej w kategorii „lektor młodszy”. W składzie: Machał Wajs, Szymon Machnio, Jakub Ciszek, Paweł Jagiełło, Łukasz Machnio, Kacper Maciejewski, Bartek Jezierski, Mikołaj Bajon, Albert Kobylarczyk pokonali swoich rywali z radomskich i podradomskich parafii, wygrywając kolejno 5:0, 5:0, 5:0 i 6:0. Nasi ministranci-piłkarze, choć cieszą się z awansu, podkreślają jednak, że to dopiero dobry początek a droga do prawdziwych sportowych sukcesów jeszcze daleka i trudna: w lutym odbędą się finały diecezjalne i jeśli tam pójdzie dobrze, otworzy się droga do finałowego turnieju mistrzostw Polski w Elblągu. Gratulujemy więc i życzymy kolejnych zwycięstw!
Na duże słowa uznania zasługują także nasi młodsi reprezentanci w kategorii „ministrant”, którzy, mimo kilku zwycięstw, nie awansowali do turnieju finałowego, przegrywając w rozstrzygającym o awansie meczu z par. bł. Annuarity w Radomiu. Pokazali jednak ogromną ambicję, duże umiejętności i piękną, sportową i ministrancką postawę. Jesteśmy z nich dumni :-)