Drugi dzień pielgrzymki 7.08.2017

Drugi dzień pielgrzymowania wyznacza szlak z Krogulczej, poprzez przystanek z obiadem w Wysokiej do noclegu w miejscowości Zaława. Po modlitwach porannych do grupy dołączył ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki. Przypomniał pątnikom znaczenie miesiąca sierpnia, jako czasu abstynencji od alkoholu. Dopołudniowa konferencja dotyczyła świadczenia o Chrystusie w kontekście sakramentu chrztu, który jest również momentem wszczepienia w wielką wspólnotę Kościoła. Dzisiejszego dnia, w trakcie odpoczynku, idalińscy pielgrzymi, wraz z całą pierwszą kolumną radomską, wzięli udział w zdjęciach do filmu „Klecha” ukazującym osobę i życie ks. Romana Kotlarza. Dla wielu było to wielkie przeżycie, ponieważ mogli wziąć udział w filmie i na żywo przyglądać się pracy aktorów i ekipy filmowej. Pogoda jak dotąd jest dla pielgrzymów łaskawa. Miejmy nadzieję, że Bóg raczy doprowadzić ich suchą nogą do tronu Jasnogórskiej Pani.

info: al. Michał Kopciński