Dzień piąty – przewodnikiem ks. Kamil 10.08.2017

Piąty dzień pielgrzymki wyznacza droga z Radoszyc do Świdna. Pątnicy przekraczają kolejne granice, najpierw województwa, potem diecezji. Coraz bliżej spotkanie z Matką. Tymczasem 12b gościnnością stoi! Dzisiaj pod nieobecność ks. Krzysztofa, do grupy zawitał nasz drugi wikariusz, ks. Kamil, ale nie sam, lecz w towarzystwie naszej parafianki, s. Doroty Zych, która ubogaciła pielgrzymów świadectwem powołania i życia w zgromadzeniu. Tematyka dzisiejszego dnia oscylowała wokół słów Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je (Łk 8, 21). Jak ja wypełniam wolę Bożą w swoim życiu? Czy potrafię dostrzegać znaki jakie daje mi Pan? – odpowiedzi na te pytania szukali pielgrzymi podczas konferencji i przy wieczornym rachunku sumienia. Co jakiś czas w naszej grupie poszczególne osoby prezentują ruchy i grupy formacyjne działające w parafii na Idalinie. Wczoraj Natalia Babula i Dominik Mucha opowiedzieli pątnikom o utworzonym niedawno Forum Młodzieży „Młodzi dla młodych”, dzisiaj siostra Basia Kobylarczyk powiedziała kilka zdań o swoim zaangażowaniu w Domowy Kościół. „Idźcie i głoście” to nie tylko chwytliwy slogan, ale konkretne wezwanie Jezusa do formowania swojego umysłu i serca, by móc głosić Chrystusa innym. Oby te słowa były dalej aktualne, nawet po zakończeniu pielgrzymki.

info: al. Michał Kopciński