Dzień szósty – najdłuższy etap pielgrzymki 11.08.2017.

Znowu dzień pełen wrażeń. Droga ze Świdna do Okołowic to najdłuższy etap podczas całej pielgrzymki jaki przeszła nasza grupa. Do tego jeszcze tropikalne upały dawały się we znaki, ale czego nie robi się dla Matki Bożej. Podczas konferencji wygłoszonej przez al. Michała Nachyłę, pielgrzymi poznali misyjny charakter Kościoła i na nowo przypomnieli sobie własne powołanie do bycia misjonarzem. Szóstego dnia, już tradycyjnie, podczas przechodzenia przez Pilicę, w naszej grupie dokonuje się obrzędu chrztu pielgrzyma, który idzie po raz pierwszy. Piękne wianki, rodzice chrzestni, „pokropienie” wodą – tak było również dziś. Tym, który również znalazł się w gronie nowo ochrzczonych, był ks. Krzysztof, gdyż pierwszy raz pielgrzymuje w naszej dwunastce. Po dotarciu na miejsce noclegu, przy remizie w Okołowicach, zorganizowano ognisko. Były kiełbaski (podczas pielgrzymki piątkowy post nie obowiązuje), długie rozmowy i oczywiście apel jasnogórski.

info: al. Michał Kopciński