I Komunia święta 1.05.2016

Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,
bo Ty mnie kochasz najgoręcej,
Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,
w tej przenajświętszej Hostii białej. 

W niedzielę 1 maja,  w naszym kościele parafialnym  na Mszy Św. o godz. 10.00, grupa 103 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej, z drżącym sercem ale i wielką radością, dzieci po raz pierwszy uklękły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z miłosiernym i kochającym Bogiem, w sakramencie pokuty i pojednania.
Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok na comiesięcznych Mszach Świętych odprawianych w ich intencji o godzinie 15.00, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie ksiądz proboszcz Andrzej Jędrzejewski powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Dzieci procesyjnie z przepięknym, głośnym śpiewem weszły do świątyni. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. proboszcz, a nad przebiegiem uroczystości oraz przygotowaniem do niej dzieci, pieczę miał ks. Krzysztof z pomocą  ks. Marka.  Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały księżom, rodzicom (na twarzach wzruszonych rodziców pojawiło się także wiele łez wzruszeń), paniom wychowawczyniom, paniom katechetkom oraz wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy Mszy świętej. Ks. proboszcz na koniec Mszy Św. także dziękował za zaangażowanie rodziców w przygotowanie tej uroczystości.

info: Agnieszka Oder

zdjęcia: Krzysztof Rachalski Foto Sentia