I Komunia święta

Cały Kościół, szczególnie zaś Kościół w Polsce przeżywał dziś swoje wielkie i radosne święto beatyfikację naszego kochanego papieża Jana Pawła II. W sercach dzieci na Idalinie święto i radość jeszcze większe, bo sam pan Jezus po raz pierwszy przyszedł do serc w Komunii św. Uroczystość piękna, wzruszająca nie tylko dla dzieci i ich rodziców.Mszy św. przewodniczył ks. Jacek, kazanie powiedział ks. Wiesława, w koncelebrze uczestniczyli jeszcze nasz ziomek, ks. Maciej Jakubowski oraz ks. Grzegorz Włodarczyk, dziś gość, a dawniej wikariusz w naszej parafii. Ks. proboszcz, uczestnicząc w uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II, sprawował dziś Mszę św. w Rzymie w intencji dzieci pierwszokomunijnych.