I niedziela adwentu 1.12.2019

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Agnieszkę Kiragę.

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres adwentu i związane z nim Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami. Bardzo gorąco zapraszam dorosłych i młodzież na roraty o 6 rano (tylko w dni powszednie). Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17. Rano na roratach będą w kościele przygotowane świece dla wszystkich uczestniczących w liturgii, natomiast dzieci o 17 przychodzą ze swoimi lampionami.
Po roratach o 6. młodzież zapraszamy na śniadanie na plebanię.

2. W środę spotkanie Klub Seniora o 18. Gościem będzie p. pielegniarka, będą też wykonywane ozdoby świąteczne.

3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 18 modlimy się o powołania oraz za wszystkie wspólnoty, działające w naszej parafii. Po Mszy św. Spotkanie Akcji Katolickiej. Spowiedź pierwszopiątkowa jak zwykle od 16. W sobotę różaniec fatimski po roratach.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. Uczestników pielgrzymki do Meksyku zapraszam na spotkanie w poniedziałek 9 grudnia o 19 w sali konferencyjnej.

6. Na Mszy Św. o 7 poświęcone zostały opłatki na wigilijny stół. Opłatki oraz świece organizowanego co roku przez Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii oraz przed kościołem.

7. Wczoraj w Jedlni ks. biskup dokonał poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II. Od tego momentu rozpoczęła się nieustanna modlitwa adoracyjna w intencji małżeństw i rodzin, które dziś szczególnie potrzebują duchowego wsparcia. Kaplica powstawała wysiłkiem wielu darczyńców, dziś w całej diecezji chcemy wesprzeć to dzieło ofiarą złożoną do puszek przy wyjściu z kościoła.
W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. W „GN” m.in. początek adwentowego cyklu pt. „Pan jest blisko” oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo. Do Małego „GN” dołączony jest tekturowy lampion. Mały „GN” pozwoli też młodym czytelnikom zapoznać się z postacią Prymasa Wyszyńskiego.