I niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

1. We wtorek, jak każdego 28 dnia miesiąca, na Mszy św. o godz. 18, modlić się będziemy przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego w intencji naszej Ojczyzny i o kanonizację bł. Prymasa. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Wojciech Jończyk, wikariusz w Jastrębi i doktorant KUL. Po Mszy św. jak zwykle modlitwa przez wstawiennictwo bł. Prymasa w naszych osobistych i rodzinnych intencjach, które możemy składać do skrzynki z tyłu kościoła.

2. W środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Szczegółowy plan w gablocie informacyjnej, w szkołach i na naszej stronie internetowej. Są to dni wolne od zajęć szkolnych, przeznaczone na rekolekcje. Bardzo prosimy rodziców o troskę o to, by dzieci i młodzież wzięli udział we wszystkich spotkaniach rekolekcyjnych. Ósmoklasiści przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami bierzmowanych.

3. W piątek, w przededniu uroczystości patronalnej św. Kazimierza, PSP nr 4 obchodzi jubileusz 25-lecia. Na uroczystą Mszę św. o godz. 10., sprawowaną przez ks. biskupa Marka Solarczyka, serdecznie zapraszamy cała społeczność szkolną oraz rodziców i absolwentów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. o 18 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, za osoby powołane z naszej parafii oraz w intencji grup duszpasterskich. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 16 i podczas Mszy św., ale dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, mają spowiedź w czwartek, podczas rekolekcji, w piątek przyjmą już tylko Komunię św. Pierwsza sobota zbiega się z uroczystością św. Kazimierza. Po Mszy św. o 7 różaniec fatimski. Po różańcu mieszkańcy ulic Naruszewicza i Syrokomli przyjmą figurę Matki Bożej Fatimskiej na kolejny etap peregrynacji w naszej parafii. Mieszkańców tych ulic serdecznie zapraszamy na Mszę św. i różaniec.

5. W sobotę w godz. 10-12 przy skrzyżowaniu Idalinskiej i Gałczyńskiego odbędą się konsultacje społeczne, dotyczące remontu i przebudowy ulicy Idalińskiej. Mapy można obejrzeć na stronie internetowej radomskich konsultacji społecznych. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ul. Idalińskiej i ulic przyległych.

6. Zapraszamy do obejrzenia w kinie Helios filmu pt. Opiekun. Fabuła jest współczesna, ale film opowiada o szczególnej opiece św. Józefa. Seans zamówiony przez Akcję Katolicką w poniedziałek 6 marca o 19. Cena biletu 15 zł. Zapisy z opłatą w zakrystii.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, przy wyjściu z kościoła możemy dziś złożyć ofiary na pomoc dla naszych sióstr i braci z Ukrainy. Za tydzień zbierane będą ofiary do puszek na misje św.