II niedziela adwentu 10.12.2023

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Juliannę Okrutną z ul Bliskiej i Zdzisława Górskiego z ul. Idalińskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Wojciech Prawda, którego dobrze znamy: w okresie studiów doktoranckich prawie w każdą niedzielę pomagał duszpastersko w naszej parafii. Bardzo zachęcamy do gorliwego w nich uczestnictwa. W czwartek, piątek i w sobotę Msze św. z nauką dla dorosłych o 6, 10 i 18, w niedzielę Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że nie ma w sobotę o 18 pierwszej Mszy św. niedzielnej. Będzie też rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży w czwartek o 19 (kl. VII, VIII, szkoły średnie, studenci; kandydaci do bierzmowania, przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami do podpisu).
Spowiedź adwentowa w sobotę od 9 do 12 i od 15.30 do 19.
Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem a także znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej.

2. Również w czwartek o 18 w sali konferencyjnej rozpoczynamy cykl spotkań dla małżonków. Na spotkaniach, które odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca m.in takie tematy jak: sztuka komunikacji w relacjach z małżonkiem, dziećmi, teściami, sposoby rozwiązywania konfliktów, temperamenty, seksualność, praktyczne warsztaty z dialogu małżeńskiego. Spotkania pod hasłem „Kochać lepiej” prowadzą terapeutki małżeńskie, ale są one przeznaczone dla wszystkich małżeństw, nie tylko dla tych, które mają trudności czy kryzysy. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych, do których pójdziemy z posługą kapłańską w sobotę od godz. 9.

4. Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego są przygotowane serduszka z imionami i wiekiem osób, dla których możemy przygotować świąteczną paczkę. Podobnie, jak w ubiegłym roku, naszą akcją charytatywną chcemy objąć nie tylko dzieci, ale także osoby starsze, zwłaszcza samotne, oraz osoby chore i niepełnosprawne. Paczki należy przynieść do 19 grudnia do zakrystii lub przed ołtarz Jezusa Miłosiernego.

5. Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga film Oblicze Jezusa. Ukazuje nam też ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmu Zamówiony przez Akcję Katolicką specjalny seans w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19 w kinie Helios. Zapisy w zakrystii – cena biletu 15 zł.

6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Sadowej za ofiarę 2050 zł, złożoną na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają opłatki i świece organizowanego co roku przez Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.