II niedziela wielkanocna – święto Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Barbarę Cieciorę z Koszalina. Pogrzeb w naszym kościele w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wstawienniczej w Godzinie Miłosierdzia dziś od 15 do 16. Możemy przesłać swoje intencje modlitewne do godziny 14 pod informacją na parafialnym facebooku lub na adres mailowy parafia.idalin@gmail.com, następnie połączmy się z naszą świątynią w transmisji internetowej podejmijmy wspólną modlitwę w tych wszystkich intencjach, które zostaną przedstawione Jezusowi Miłosiernemu adorowanemu w Najświętszym Sakramencie.

2. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, ale także pomagających duszpastersko w naszej parafii księży Wojciecha Nowakowskiego, Wojciecha Wojtyły i Wojciecha Prawdy. Msza św. w intencji solenizantów o 18.

3. W tym tygodniu wznawiamy rozliczanie zeznań podatkowych z odpisem 1% na Caritas. Zapraszamy w soboty od 10 do 12. Sprawozdanie z całorocznej działalności parafialnego zespołu „Caritas” przedstawię w późniejszym czasie, gdy już – jak mamy nadzieję – będziemy wracać do normalnego uczestnictwa we Mszach św. Już dziś jednak chciałbym poinformować i podziękować za ofiarność naszych parafian w walce z pandemią. W zbiórki na ten cel (głównie zakup respiratorów) włączyli się m.in. członkowie Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, nasi chórzyści przekazali 1,5 tys. zł, parafialny oddział „Caritas” z akcji 1% 3.000 zł.
Bardzo dziękuję też za przekazywane na rachunek parafii lub bezpośrednio ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Nr rachunku parafii: 27 1240 5703 1111 0010 3040 8073

4. Od poniedziałku zmieniają się zasady ograniczenia dopuszczalnej liczby osób na Mszach św. i innych nabożeństwach. W naszym kościele będzie mogło być prawie 40 osób na dole i 10 na górze. Przytaczamy w tym miejscu słowa Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław a Gądeckiego, że „dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję, można oglądać i modlić się, ale nie tak, jak się ogląda filmy czy słucha słuchowiska, lecz łączyć się duchowo z tym, co w kościele się dzieje” – stwierdza ks. arcybiskup.

5. Porady specjalistów z naszej Poradni Rodzinnej odbywają się mailowo lub telefonicznie. Szczegóły w gablocie i na naszej stronie internetowej.