III niedziela wielkanocna 1.05.2022

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Marka Grzybowskiego z ul. Mazowieckiej i Mariannę Maciejewską z ul. Malenickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o duchowe i zewnętrzne przygotowanie uroczystości I Komunii św: rodzicom, księżom, katechetom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie kościoła (sprzątanie, dekoracja). Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, a zwłaszcza przedstawicielom klas (tzw. jedynkom), którzy nie szczędzili czasu i zaangażowania w przygotowaniach dzisiejszej uroczystości. Bardzo serdecznie dziękuje księdzu Krzysztofowi za prowadzenie całości przygotowania do tej uroczystości. Bóg zapłać za ufundowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych dar dla parafii, jakim jest ofiara 5.000 zł na ołtarz poświęcony bł. Stefanowi Wyszyńskiego i Matce Bożej Częstochowskiej.

2. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie o 17.30. Zadbajmy o przystrojenie przydrożnych kapliczek i figur Matki Bożej. Jeśli przy którejś kapliczce śpiewana jest litania, proszę o informację, w celu ustalenia terminu, by któregoś dnia to nabożeństwo odbyło się także z udziałem i błogosławieństwem kapłana.

3. Dziś rozpoczynamy w naszej diecezji przygotowanie przed 50. rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. W kolejnych tygodniach będziemy rozważali poszczególne Śluby Jasnogórskie i ponawiali zawierzenie naszej diecezji orędownictwu Matki Najświętszej. Przypisany do każdego tygodnia kolejny Ślub Jasnogórski będzie odczytany na zakończenie każdej Mszy Św., przed udzieleniem błogosławieństwa. Finałem tego duchowego przygotowania będzie czuwanie przy Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w katedrze radomskiej, które rozpocznie się wieczorem 17 czerwca i zakończy się uroczystą Mszą Świętą, 18 czerwca o godz. 10.00.

4. Jutro na Mszy św. o 18 zaczynamy 33-dniowe rekolekcje oparte na „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika M. de Montfort. Jest to też ostatni termin, w którym można jeszcze zapisać się na te rekolekcje.

5. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i narodowe święto Konstytucji 3-Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Już dzień wcześniej, w święto Flagi Państwowej, udekorujmy nasze domy biało-czerwonymi flagami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18. zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań i wszystkich grup parafialnych. W sobotę po Mszy św. o 7 różaniec fatimski. Również w sobotę rano, po różańcu, rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej w domach przy ul. Wiertniczej.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10 rocznica I Komunii św. Próby w czwartek i w piątek o 19.00. Spowiedź przed rocznicą w ramach spowiedzi pierwszopiatkowej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu (od 15 do 17) i podczas Mszy św.

8. W czwartek o 20 pierwsza próba dla kandydatów do bierzmowania.

9. Za tydzień o 19, na zakończenie Tygodnia Biblijnego na sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne dorosłych lektorów. Zapraszamy też na to spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i czytać Słowo Boże podczas Mszy św.

10. Zapraszamy do kina Helios na film „Dobry łotr”. Seans 9 maja o 19. Zapisy z opłatą 12 zł. w zakrystii.

11. Przedłużamy o jeszcze tydzień termin zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej (Duszpasterskiej i ds. ekonomicznych)

12. W dniach 20,21 i 22 czerwca organizujemy II część pielgrzymki śladami Prymasa Tysiąclecia. Tym razem odwiedzimy m.in. Komańczę oraz w Tatrach Bachledówkę i Ludźmierz. Wycieczka dofinansowana jest przez Gminę Miasta Radomia w ramach działalności naszego Klubu Seniora, stąd seniorzy ponoszą niewiele ponad połowę kosztów, tj. 300 zł. Zapisy z zaliczką 100 zł w zakrystii.

13. Młodzież ósmych klas i wszystkie rodziny zachęcamy do skorzystania
z oferty Katolickiego Licem Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu, zapewniającego bezpieczeństwo oraz wysoki poziom nauczania i wychowania, cieszącego się od lat stu procentową zdawalnością matury.

14. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną.