III niedziela wielkanocna 23.04.2023  

1. Dziś 15. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Liturgicznie na jutro przeniesiony jest obchód uroczystości św. Wojciecha, patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie.

3. We wtorek święto świętego Marka, patrona naszego księdza Biskupa Marka Solarczyka. Zachęcamy do udziału we Mszy św. imieninowej za Pasterza naszej diecezji w katedrze o godz. 18

4. Jak każdego 28. dnia miesiąca zapraszamy w piątek o 18. na Mszę św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Prymasa Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Krzysztof Andaś, kapelan szpitala na Józefowie.

5. Za tydzień, o godz. 10 ks. biskup Piotr Turzyński wprowadzi do naszej świątyni relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny, apostoła Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

6. 4 czerwca odbędzie się festyn parafialny z okazji 35-lecia parafii. Jednym z elementów będzie loteria fantowa, której dochód przeznaczony będzie na cel charytatywny. Będą bardzo atrakcyjne nagrody, ale chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, dlatego osoby, które chciałyby wesprzeć zorganizowanie tej loterii prosimy o przynoszenie do zakrystii rzeczy, choćby jakichś drobnych gadżetów, które mogłyby być fantami. Bardzo dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę.

7. Przy wyjściu z kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają biało-czerwone flagi, byśmy mogli je wywiesić w domach na majowe święta państwowe i kościelne.

8. Również przy wyjściach z kościoła przeprowadzona jest dziś zbiórka do puszek na zagraniczne leczenie ratujące życie 2-letniej Mai Białczak z Sukowskiej Woli. Więcej informacji na ten temat w gablocie.