III niedziela wielkanocna 26.04.2020

1. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj – zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych o 17.30. Zachęcamy też o 20.30 do modlitewnej łączności w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim.

2. Ponieważ w tym roku 3 maja zbiega się z niedzielą wielkanocną, zgodnie z przepisami liturgicznymi, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę 2 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o 1315. Jest to też pierwsza sobota, ale nie będzie rano różańca, lecz jak co dzień w czasie epidemii o 20.30. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów biało-czerwonymi flagami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź i Komunia św. w czasie każdej Mszy św. oraz podczas adoracji od 15 do 17.

4. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do jeszcze gorliwszego sięgania w tym tygodniu do Pisma Świętego, jego lektury i rozważania. Radio Plus i Dzieło Biblijne zapraszają też do wysłuchania codziennych audycji poświęconych tematyce biblijnej – dokładny program wywieszony jest w gablocie.

5. Aby umożliwić większej liczbie osób uczestnictwo we Mszy św. zachowując jednocześnie obowiązujące przepisy, dotyczące dopuszczalnej liczby osób w kościele, wprowadzamy od niedzieli 3 maja dodatkową Mszę św. o 11.

6. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną. Serdecznie dziękuję także wszystkim, którzy w tym czasie złożyli ofiary na utrzymanie parafii przelewem bądź gotówką. Od początku wprowadzenia ograniczeń liczby uczestników Mszy św., tj. od 15 marca do dnia wczorajszego prawie 80 osób złożyło ofiary na łączną kwotę 11.700 zł. Z koszyka w tym okresie uzbieraliśmy 5410 zł. (Nr rachunku parafii: 27 1240 5703 1111 0010 3040 8073).
Powtórzę raz jeszcze słowa podziękowania za ofiarność naszych parafian w walce z pandemią. W zbiórki na ten cel (głównie zakup respiratorów) włączyli się m.in. członkowie Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, nasi chórzyści przekazali 1,5 tys. zł, parafialny oddział „Caritas” z akcji 1% 3.000 zł.