IV niedziela wielkanocna 30.04.2023

Pomódlmy się za zmarłego w ub. tygodniu Bogusława Miałkowskiego z ul. Wyścigowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, dziś o 19 adoracja prowadzona przez młodzież.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30 i apele jasnogórskie o 21. Apel będzie przy krzyżu misyjnej, a przy złej pogodzie w kościele.

3. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i święto narodowe Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każda niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich o godz. 18. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę Mszy św. o 7 w intencji KŻR a po niej różaniec fatimski.

5. Akcja Katolicka, podobnie jak w ub. roku, rozpoczyna nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, połączone z krótkimi pielgrzymkami rowerowymi. W tę sobotę pielgrzymka do Kowali wyrusz o 14.30 sprzed kościoła św. Brata Alberta (na Prędocinku). Zapraszamy do udziału.

6. Za tydzień na Mszy św. o 10, dzieci z klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. W czasie tej Mszy św. przednia część bocznych naw będzie zarezerwowana dla rodziców dzieci przyjmujących po raz pierwszy Komunię św.

7. Dziękuję za złożone dziś ofiary na WSD w Radomiu. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.

8. We wtorek święto Flagi Państwowej, w środę 3 Maja. Zadbajmy, by na wszystkich naszych domach były biało-czerwone flagi. Flagi możemy kupić przed kościołem. Członkowie Akcji Katolickiej, oprócz flag, rozprowadzają książki m.in. o bł. ks. Michale Sopoćki, o rodzinie Ulmów oraz książeczkę o tym, co robić, gdy ktoś bliski odchodzi z kościoła.