III niedziela zwykła 26.01.2020

1. Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz sympatyków na comiesięczne spotkanie dziś po Mszy Świętej o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej na plebanii. W czasie spotkania odbędzie się wykład pt.,,Edukacja dla prawdy – odpowiedzią na osobową naturę człowieka”.

2. Dziś po Mszy św. o 12, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii dziecięcej „Soli Deo”. Natomiast w przyszła niedzielę o godz. 19. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru „Adoramus”. Będzie to zarazem koncert jubileuszowy w 10-lecie powstania chóru.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i różaniec fatimski o godz. 7.

4. Czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to pamiątka ofiarowania małego Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej.
W tym dniu zachęcamy rodziców do dokonania Aktu Ofiarowania swoich dzieci Panu Bogu. Akt ten będzie odmawiany w czasie każdej Mszy św.

5. Przypominamy, że 16 lutego TV Polonia przeprowadzi o godz. 13 transmisję Mszy św. sprawowanej w naszym kościele. W związku z tym, Msza św. będzie w tym dniu nie o 1315 , lecz o 13. Na tej Mszy św. nie będzie udzielany sakrament chrztu św. – osoby, które zaplanowały chrzest na ten termin, prosimy o wcześniejszy kontakt.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną.

7. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Podsumowanie kolędy oraz doroczne sprawozdanie finansowe będzie 23 lutego.

8. W „GN” m.in. o rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, o ukaranej przez Uniwersytet Śląski naganą prof. Ewie Budzyńskiej, za ukazywanie na wykładach tradycyjnego modelu rodziny. Jest też bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”