III Parafialny Festyn Rodzinny 17.06.2018

Radośnie i rodzinnie świętowaliśmy 30-lecie parafii na III Parafialnym Festynie Rodzinnym. Świętowanie to zaczęło się przed południem w kościele od koncertu Orkiestry Wojskowej w Radomiu. Od godziny 14 do 21.30 bardzo wiele działo się na placu kościelnym. Na scenie odbyło się wiele bardzo ciekawych występów, począwszy od prezentacji artystycznych PSP 4, PSP 10, PSP 20, występu naszej dziecięcej scholi oraz Domowego Kościoła w brawurowej charakteryzacji i aranżacji. Następnie pojawił się tajemniczy zespół „Colorado Dream”, w którego wspaniałych muzykach wielu parafian dostrzegło niezwykłe podobieństwo do naszych księży wikariuszy. Na zakończenie części popołudniowej było bardzo tanecznie z kolejny raz towarzyszącym nam zespołem REDOX. 
Po wrażeniach artystycznych przyszedł czas na emocje sportowe. Na orliku przy PSP 4 reprezentanci Idalina wysoko pokonali w piłce nożnej reprezentantów radomskiej jednostki Wojska Polskiego (10-6). Chcielibyśmy, by polscy piłkarze na mundialu byli też tak bramkostrzelni.
Równolegle do wydarzeń na scenie, w innych miejscach kościelnego placu odbywały się interesujące pokazy, zabawy dla dzieci, konkursy i oczywiście możliwość porozmawiania przy dobrym jedzeniu (m.in. bigos, grill, kawiarenka z pysznymi ciastami). Cały czas ustawiała się długa kolejka do charytatywnej loterii, a niemałe emocje rozpalała także charytatywna licytacja.
Wieczorna część festynu rozpoczęła się od losowania nagród głównych wśród uczestników loterii. Nagrody ufundowali Prezydent Radomia Radosław Witkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik, Radna RM Magdalena Lasota, Radny RM Adam Bocheński, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Ogromne emocje, radość zwycięzców, ale także wszystkich uczestników, bo przecież wszyscy zwyciężyli realizując piękny cel charytatywny loterii i aukcji: dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
Nie mogło być chyba piękniejszego zakończenia naszego festynu, jak wspaniały koncert ewangelizacyjny, składającego się z młodych księży zespołu „JakNajbardziej”. Ewangelizacyjny koncert nie tylko zgromadził bardzo liczną publiczność, ale uczynił z niej roztańczoną i rozmodloną wspólnotę, w której tak mocno czuło się Bożego Ducha. Było to zarazem piękne dziękczynienie za dzisiejszy dzień i za trzydzieści lat.
Wspaniały czas parafialnego festynu to naprawdę wielkie święto parafialnej wspólnoty i wielu naszych Gości. Ale to także wielki trud organizacyjny bardzo wielu ludzi. Szczególne podziękowanie należy się głównemu organizatorowi, Akcji Katolickiej z oddziałem Caritas, ale także Domowemu Kościołowi, Rodzinie Różańcowej, Klubowi Seniora, członkom chóru i naszych grup młodzieżowych, wielu innym osobom i instytucjom, którzy nie szczędzili swojego wysiłku, by piękne było nasze świętowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy występowali na scenie oraz prowadzili pokazy, gry i zabawy na placu kościelnym. Bóg zapłać przedstawicielom władz i instytucji naszego miasta, wszystkim sponsorom, darczyńcom, wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia. Lista darczyńców zamieszczona jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Inne”:
http://parafia.idalin.pl/lista-darczyncow-iii-parafialnego-festynu-rodzinnego/

W galerii zdjęcia autorstwa Krzysztofa Rachalskiego, ks. Andrzeja Jędrzejewskiego i Darii Skrok.