IV niedziela adwentu 24.12.2023

Pomódlmy się za zmarłe w ub. tygodniu Helenę Madej, Stanisławę Wasilkowską z ul. Ludowej i Cecylię Banaszkiewicz z ul. Pięknej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś nie ma Mszy św. o 18. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru. W ciągu dnia Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić odpust parafialny w drugi dzień świąt, czyli w święto patrona kościoła i parafii św. Szczepana (Stefana). Szczególnie serdecznie zapraszamy na główną Mszę św. odpustową, którą o godz. 10 będzie sprawował i homilię wygłosi ks. bp Piotr Turzyński. W dniu odpustu zapraszamy także o godz. 19. na Bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu młodzieży parafialnej i przyjaciół.

3. W czwartek, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18 Msza św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Po Mszy św. będziemy modlić się do bł. Stefana także w naszych osobistych i rodzinnych intencjach. Bardzo zachęcam, by kartki z prośbami i podziękowaniami do bł. Stefana wrzucać do skrzynki, postawionej na stoliku z tyłu kościoła.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Rodziny. Na Mszy św. o 12 błogosławieństwo małych dzieci. Jest to zarazem ostatni dzień roku – po Mszy św. o 10 nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali czterdzieści paczek dla dzieci z rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz dwadzieścia dla osób niepełnosprawnych lub starszych. Dziękuję państwu Władysławowi Marczykowskiemu, Dorocie Jeż, Małgorzacie Majewskiej i Lidii Kubickiej z Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie całej akcji.

6. Za wykonanie szopki i całej dekoracji dziękuję ks. Kamilowi, pani Teresie Sakowskiej, która jest też autorką projektu, państwu Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, Renacie i Krzysztofowi Linowskim, paniom Elżbiecie Zych, Halinie Sowiźrał, Aleksandrze Szewczyk panom Robertowi Gielniewskiemu, Marcinowi Jakubowskiemu z pracownikami oraz Filipowi Lackowskiemu
Bartkowi Grabowskiemu

7. W zakrystii i przed kościołem możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

8. Osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół WSD prosimy o odebranie świątecznego listu od kleryków.

9. W drugi dzień Świat taca przeznaczona będzie na KUL. Za tydzień zbierana będzie taca na pokrycie części kosztów ogrzewania.

10. W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pójdziemy tylko do tych domów, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach). W tym roku zaczynamy kolędę od strony południowo-zachodniej, jeśli nie zostało zaznaczone inaczej, kolejność od numerów początkowych. Ofiary zbierane w tym roku po kolędzie przeznaczamy na budowę pomnika bł. Stefana Wyszyńskiego, autorstwa p. Dominika Wdowskiego (twórca m.in. pomników przed katedrą i przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu).

Czwartek, 28.12.
Janiszpolska
Janiszpolska nowe domy 54, 56, 58, 60(za Wodociągami)
Artezyjska