IV niedziela wielkanocna Niedziela 8.05.2022

Pomódlmy się za zmarłych Marka Grzybowskiego z ul. Mazowieckiej, Marię Farbiś z ul. Słowackiego i Anetę Gajdę z ul. Wiertniczej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś o 10 rocznica I Komunii św. Wspomnijmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, by pozostały wierne Panu Jezusowi i żyły z Nim w przyjaźni. Bóg zapłać rodzicom dzieci za ofiarę 4000 zł., przeznaczoną na ołtarz poświęcony bł. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Bożej Częstochowskiej.

2. Liturgicznie jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, jednego z głównych Patronów Polski. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Ojczyźnie, a także pomódlmy się za ks. prał. Stanisława Makarewicza w dniu jego patrona.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek i czwartek o 20. na spotkanie i próbę przed uroczystością bierzmowania.

4. 22 maja odbędzie się w Lyonie beatyfikacja założycielki Żywego Rózańca Pauliny Jaricot. Nowenna przed tą uroczystością od 13 maja po nabożeństwie majowym.

5. W najbliższą sobotę z racji ślubu nie będzie Mszy św. o 17. Nabożeństwo majowe jak zwykle o 17.30.

6. W sobotę 4 czerwca odbędzie się pielgrzymka KŻR do Częstochowy. Zapisy z opłatą 60 zł. w zakrystii.

7. W tym miesiącu wznowił działalność Klub Seniora przy naszej parafii. Jego działalność jest współfinansowana przez Gminę Miasta Radomia.

8. W dniach od 17 do 24 sierpnia organizujemy obóz w Tatrach dla młodzieży w wieku od lat 15. Obóz dofinansowany jest przez parafię i Gminę Miasta Radomia, stąd uczestnicy ponoszą połowę kosztów, tj. 600 zł. Szczegółowe informacje i zapisy z zaliczką 200 zł w zakrystii.

9. W dniu 15 maja br. przypada 200. rocznica urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Urodziła się w Radomiu i w kościele św. Jana Chrzciciela została ochrzczona oraz przyjęła I Komunię świętą. Wanda Malczewska to polska patriotka, zaangażowana w działalność niepodległościową, społeczną, oświatową i dobroczynną a także mistyczka, prowadząca niezwykle głębokie życie duchowe. W niedzielę 15 maja o godzinie 18.00 w kościele farnym będziemy pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka dziękować za osobę Wandy Malczewskiej i modlić się o jej beatyfikację.

10. Dziś o 19 na sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne dorosłych lektorów. Zapraszamy też na to spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i czytać Słowo Boże podczas Mszy św.
11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Pamiętajmy także w modlitwie o wspólnocie seminaryjnej, w szczególny sposób o alumnach z naszej parafii.