IV niedziela zwykła 29.01.2023

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Edwarda Tadzika z ul. Malenickiej i Dariusza Kalińskiego z ul. Matejki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 7, 10, 17 i 18. Przynieśmy ze sobą do kościoła świece. Jest to dzień modlitw za osoby życia konsekrowanego. Taca zbierana jest na utrzymanie zakonów klauzurowych – w naszej diecezji klasztor sióstr klarysek w Skaryszewie. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o o18. będziemy modlić się w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii, po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę po Mszy św. o 7 różaniec fatimski.

3. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o 15. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Również za tydzień, na Mszę św. o 18 oraz na spotkanie po Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, szczere rozmowy i złożone ofiary.
Więcej na ten temat powiem w pierwszą niedzielę marca, przedstawiając też, jak co roku, roczne sprawozdanie finansowe.

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

6. W „GN” m.in. …
Jest także kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.