Jesteśmy u celu – w Domu Matki 13.08.2017

Nieważne zmęczenie, bąble czy asfaltówka. Oto cel drogi, tak wyczekiwane spotkanie z Matką. Skoro świt, bo o 5:45, nasza dwunastka wyruszyła na szlak. Pierwszym przystankiem był Mstów, gdzie wszystkie grupy diecezji radomskiej gromadzą się na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Pasterza, bp. Henryka Tomasika. Komunia święta jest pokarmem na drogę, na czas naszego życiowego pielgrzymowania. Kolejnym istotnym miejscem na szlaku jest Przeprośna Górka. Tam do naszej grupy dołączył ks. proboszcz wraz z pielgrzymami duchowymi i tymi, którzy pragnęli przejść przynajmniej ostatni etap (wśród ponad stuosobowej grupy były także rodziny i znajomi pątników). Nie brakowało łez i radości wspólnych spotkań tym bardziej, iż Przeprośna Górka w pielgrzymkowej tradycji to miejsce wzajemnych przeprosin, bo aby pokłonić się Matce należy oczyścić swoje serce, darować urazy i zacząć od nowa. Po ponownym wyjściu na szlak nasza grupa 12b, dzięki wsparciu przyjezdnych liczyła już ok. 300 osób. Po dojściu na wały Jasnej Góry i radości wspólnej drogi nadszedł ten niezwykły moment, chwila osobistej modlitwy przed obliczem Maryi. Każdy powierzył Jej to, z czym szedł, swoje trudy, radości i cierpienia. Bogu i ludziom dzięki za ten czas łaski, jakim była pielgrzymka na Jasną Górę. Do zobaczenia za rok, na kolejnej turze tych niezwykłych rekolekcji w drodze. Oby udało nam się wypełnić zadanie jakie postawił przed pątnikami bp Henryk, aby na następną pielgrzymkę zabrać kogoś z rodziny lub znajomych.

info: Michał Kopciński