Kolejny numer kwartalnika „DNI. Dobra Nowina z Idalina”.

Jest już do nabycia kolejny numer naszego czasopisma „DNI. Dobra Nowina z Idalina”. Jest to numer obejmujący trzy ostatnie kwartały. Tematem głównym są podwójne prymicje, które przeżywaliśmy ponad miesiąc temu. Będziemy mogli lepiej poznać naszych neoprezbiterów, głównie ich związki z naszą parafią, znajdziemy wiele ciekawych wspomnień. Po zakończeniu cyklu o przydrożnych kapliczkach, rozpoczynamy cykl kolejnych artykułów Pawła Putona, poświęconych historii Idalina. W tym numerze o początkach naszej dzielnicy, skąd się wzięła nazwa i wiele innych b. ciekawych informacji. W gazecie także wspomnienia z pielgrzymki do Ziemi Świętej z wieloma zdjęciami, 10-lecie chóru, „urodziny papieża”, wspomnienie 10. rocznicy śmierci ks. prałata Makarewicza i wiele innych artykułów. Jak zwykle Idalinek dla dzieci i „DNI Młodych”, a w nich m.in. o naszych ministrantach – złotych medalistach w halowej piłce nożnej. Kronika z minionych trzech kwartałów. Wiele ciekawych treści i zdjęć na 60 stronach.

A oto szczegółowy spis artykułów:

Niech idzie za nimi nasza modlitwa – artykuł wstępny ks. Andrzeja Jędrzejewskiego
TEMAT NUMERU: NEOPREZBITERZY Z IDALINA
Święcenia kapłańskie w Radomiu – ks. Zbigniew Niemirski
Świat potrzebuje kapłanów, pasterzy dusz ludzkich – homilia ks. biskupa Henryka Tomasika
„Tak, Ojcze”. Prymicje ks. Michała Kopcińskiego – Stanisław Stanios
„Wezwałem Cię po imieniu, Tyś Moim”. Prymicje ks. Michała Nachyły – Ryszard Łasko
Idalińska droga do ołtarza. Wspomnienia (ks. Wiesław Janowski, ks. Jacek Wieczorek, ks. Marek Pruszkowski, ks. Paweł Gogacz, Sylwester Stychlerz)
Neoprezbiterzy z Idalina. Foto-wspomnienia
ŻYCIE WIARĄ:
Z idalińskiej ambony:
„Nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy” Kazanie ks. Karola Kosteckiego na Mszy św. prymicyjnej ks. Michała Kopcińskiego
„Niech Ci przewodnikiem będzie Prymas Tysiąclecia” Kazanie ks. Andrzeja Jędrzejewskiego na Mszy św. prymicyjnej ks. Michała Nachyły
Pielgrzymka do Ziemi świętej – Elżbieta Podlaska
To już dziesięć lat – Andrzej Koszarski
Domowy Kościół – w górach bliżej Boga – Barbara Kobylarczyk
Modlitwa przy grobie ks. prałata Stanisława Makarewicza w 10. rocznicę śmierci – Andrzej Koszarski
NASI PATRONI:
Urodziny Papieża – ks. Andrzej Jędrzejewski
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA:
Idalin- miejsce i ludzie (1). Majątek-wieś-osiedle-dzielnica Radomia. – Paweł Puton
WPISANI W NASZĄ HISTORIĘ:
„W powołaniu nie chodzi o mnie, ale o Boga”. Z ks. Michałem Kopcińskim rozmawia Beata Pawelec
„Wezwałem Cię po imieniu. Tyś Moim”. Z ks. Michałem Nachyłą rozmawia Dariusz Sajak
DNI MŁODYCH:
Umocnienie Słowem Bożym – Natalia Babula
A Ty, który poranek wybierasz? – Dominik Mucha
Rekolekcje dla szkół podstawowych – ks. Krzysztof Kołtunowicz
Złote chłopaki – Maksymilian Strzelecki
Błogosławieństwo nowych lektorów – ks. Krzysztof Kołtunowicz
#dziękuję za wspólnotę
IDALINEK – DNI DLA DZIECI
Idalinek opowiada: Dzwony – Alina Lament
Zagadki – Justyna Adamczyk
Z KRONIKI PARAFIALNEJ 1.10.2019-30.06.2020
Wypisy z ksiąg parafialnych – opracował ks. Krzysztof Kołtunowicz
ROZMAITOŚCI
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna – Krzysztof Linowski
Krzyżówka – Bogdan Gutknecht
Kącik kulinarny: Makowiec drożdżowy – Urszula Lis
Galeria wspomnień (Pielgrzymka do Ziemi Świętej, Prymicje. Procesja na Boże Ciało)

Cena: 10 zł. Gazetę będzie można nabyć od piątku 24.07. w zakrystii oraz w niedziele przy wyjściu z kościoła.