Kolonie w Krynicy Morskiej 12-22.07.2019

Już po raz piąty grupa dzieci z naszej parafii wyjechała nad morze, aby wspólnie spędzić  wakacje. Uczestnikami kolonii byli ministranci młodsi i dziewczynki ze scholii „Soli Deo” z naszej parafii.  Kolonie odbyły się w Krynicy Morskiej. Kierownikiem była Ilona Kozubek, natomiast opiekunami: Agnieszka Oder, Sylwia Okomska -Kaca, Magdalena Hołuj, Dariusz Sajak, Marcin Korny. W pierwszych dniach kolonii opiekę duchową sprawował ks. Krzysztof Kołtunowicz, natomiast później Mszę Świętą sprawował ksiądz ze zgromadzenia księży werbistów w Krynicy Morskiej.
Wielu może myśleć, że pobyt nad morzem to tylko plażowanie – tymczasem uczestnicy kolonii mieli mnóstwo innych zajęć i atrakcji. Dzieci przez kilka dni wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez  wyśmienitych tancerzy: Tomasza Nieradzika oraz Grzegorza Moczko-Molo. Uczestnicy nauczyli się kilku choreografii, które pokazali na wspólnej dyskotece wraz z drugą kolonią z ośrodka. Jeden z opiekunów-Dariusz Sajak przeprowadził zajęcia z profilaktyki uzależnień.  Podczas kolonii grupa chłopców rozegrała kolonijny turniej piłki nożnej, który był pełen emocji. Oczywiście doping cheerleaderek był bardzo pomocny.
Jedną z głównych atrakcji był rejs statkiem do Fromborka. Podczas wizyty we Fromborku uczestnicy zwiedzili planetarium, Muzeum Mikołaja Kopernika a także wysłuchali koncertu organowego w katedrze. Druga wycieczka była skierowana do starszej grupy dzieci, był to wyjazd do muzeum Stutthof (niemiecki obóz koncentracyjny) w Sztutowie. Kiedy starsze dzieci zwiedzały muzeum,  młodsza część kolonii miała zorganizowany konkurs i quiz pt. „Kocham moją Ojczyznę”, podczas którego mogły się wykazać znajomością pieśni patriotycznych.  Jednak pomimo tak napiętego programu kolonii był czas na wyjście na plaże, gdzie wspólne gry i zabawy pomagały nawiązać nowe przyjaźnie. Wszyscy bawili się wyśmienicie i każdy uczestnik ma cichą nadzieję, że kolonia za rok również się odbędzie.
info: Magda Hołuj

Dziękujemy kadrze wychowawczej za bardzo kompetentne, pełne oddania i całkowicie bezinteresowne zorganizowanie i przeprowadzenie kolonii.
Dziękujemy Gminie Miasta Radomia i par. św. Stefana za współfinansowanie wypoczynku letniego naszych najmłodszych parafian.