Medale i wspomnienia przywiezione z Parafiady 7-13.07.2019

W dniach od 7 do 13 lipca odbyła się w Warszawie 31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Campus uniwersytecki SGGW w Warszawie zamienił się na tydzień w „wioskę olimpijską”, goszczącą prawie 1,5 tysiąca uczestników z siedmiu krajów, wśród nich czternastoosobową reprezentację naszej parafii, a właściwie Radomia, bo w ekipie naszych sportowców było też dwóch przedstawicieli par św. Brata Alberta, jeden św. Pawła i jeden MB Częstochowskiej. Parafiada to nie tylko emocje sportowe – nawiązując do starożytnej greckiej triady, opiera się ona na trzech filarach: świątynia, teatr, stadion. Były więc konkurencje w tych trzech wymiarach, a oprócz rywalizacji duch wspólnoty budowany na jedności wiary, codziennej Eucharystii, wspólnej modlitwie. Parafiada to także towarzyszące wydarzenia kulturalne, wiele wspólnej zabawy oraz niepowtarzalny klimat spotkań i nawiązywania znajomosci z rówieśnikami z różnych krajów.  Było też dużo radości w naszej ekipie ze wspaniałych sportowych sukcesów. Złote medale zdobyli koszykarze (Mikołaj Kostecki, Kajetan Wójcik, Jakub Ciszek, Wiktor Janduła, Karol Romanowski, Mateusz Różański, Bartosz Szczypiński, Michał Wajs, Bartłomiej Włudarczyk) oraz Wiktor Janduła (bieg przełajowy na 1000 m i bieg na 1500 m). Brązowe medale wywalczyli piłkarze (Łukasz Machnio, Michał Wajs, Jakub Ciszek, Paweł Jagiełło, Szymon Machnio, Kacper Maciejewski, Mateusz Różański, Bartosz Szczypiński, Bartłomiej Włudarczyk) oraz Michał Wajs w ringo. Gratulujemy. Udział naszych reprezentantów w Parafiadzie był dofinansowany przez Gminę Miasta Radomia i parafię św. Stefana. Dziękujemy.