Mistrzostwa Polski Ministrantów (1-2.05.2014)

Po spektakularnym zwycięstwie naszych ministrantów w rozgrywkach diecezjalnych w halowej piłce nożnej, przyszedł czas na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbyły się w Lublinie . Gimnazjaliści z naszej parafii tworzyli jedną z 36 drużyn walczących o tytuł  najlepszej w Polsce. W czwartek 1 maja po 5 meczach ( 2-1-2 ) w fazie grupowej niestety nie awansowali do fazy play-off , co było dla graczy i kadry trenerskiej sporym rozczarowaniem. Następnego dnia nasi ministranci walczyli o dalsze miejsca i też nie wszystko poszło po myśli reprezentantów naszej parafii . Ostatecznie zajęli dwudzieste miejsce. Można się pocieszać, że była to najwyższa lokata drużyn z Mazowsza, ale nie zmienia to faktu, że wszyscy liczyliśmy na więcej. Gracze nie grali źle, ale zabrakło tego…czegoś . Nikt z kadry nie mógł rozgryźć, czego dokładnie. Poziom rozgrywek był wysoki, nasza drużyna nie odstawała od przeciwników, od niektórych wydawała się być o wiele mocniejsza. Wynik nie satysfakcjonuje, ale już za sam fakt awansu do finałów Mistrzostwa Polski, zaangażowanie i grę należy im się uznanie. Naszą parafię reprezentowali: Kacper Kostecki (kapitan), Filip Molik (bramkarz), Bartłomiej Soból (bramkarz), Maciej Machnio, Jakub Lis, Filip Kobylarczyk, Mateusz Marek, Maciej Jęczmień oraz Krzysztof Białek. Zabrakło kontuzjowanego Kuby Kowalczyka.

Sylwester Stychlerz