Modlitewne czuwanie i Apel ze św. Janem Pawłem II 22.10.2021

Podobnie jak w ubiegłych latach, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zgromadziliśmy się w kościele, by przypomnieć sobie postać i słowa papieża Polaka oraz modlić się przez jego wstawiennictwo. Tym razem było to jednak modlitewne spotkanie nie tylko ze świętym papieżem, ale także z wyniesionym ponad miesiąc temu na ołtarze bł. prymasem Wyszyńskim. Wsłuchiwaliśmy się w słowa św. Jana Pawła II o Prymasie Tysiąclecia i w słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego o Papieżu Polaku. Dziękowaliśmy Bogu za tych wielkich Polaków, dziś naszych patronów i orędowników u Boga. Tradycyjnie modliliśmy się prowadzonym przez naszą scholę śpiewem pięknej litanii do św. Jana Pawła II z refrenem „Szukałem was, teraz wy przyszliście do mnie…” Wieczór zakończyliśmy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i Barki.