Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek 2 września o godzinie 8, zanim jeszcze zabrzmiał pierwszy dzwonek,  dzieci z PSP 4 i PSP 20 przyszły do kościoła, by wraz z dyrekcją, nauczycielami, katechetami, wychowawcami, pracownikami szkół i rodzicami uczestniczyć we Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz a homilię wygłosił ks. Paweł, który dziś rozpoczyna także swoją pracę katechetyczną w PSP nr 20. W kazaniu ks. Paweł porównał codzienność roku szkolnego do chodzenia trzema najważniejszymi drogami: drogą do kościoła, do szkoły i do domu, powiedział też, jak trzeba tymi drogami chodzić, by pięknie i mądrze przeżyć dany nam przez Boga czas. Na koniec Mszy św. ks. proboszcz złożył wszystkim najlepsze życzenia na nowy rok szkolny, szczególnie serdeczne słowa skierował do tych, którzy pierwszy raz pójdą dziś do szkoły i udzielił błogosławieństwa na czas pracy i nauki.