Nasi ministranci mistrzami diecezji 29.02.2020

W XIX Diecezjalnych Mistrzostwach Ministrantów w halowej piłce nożnej, nasza reprezentacja w składzie Łukasz Machnio (k), Szymon Machnio, Paweł Jagiełło, Jakub Ciszek, Kacper Maciejewski, Michał Wajs, Bartłomiej Jezierski, Albert Kobylarczyk, Mikołaj Bajon zdobyła tytuł Mistrza Diecezji Radomskiej w kategorii lektor młodszy i awansowała do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Elblągu. Łukasz Machnio został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Spotykamy się co sobotę w hali sportowej, ale stawiamy jasne warunki – chodzisz na dyżury, chodzisz na zbiórki, wtedy możesz trenować i grać w mistrzostwach, bo przede wszystkim oni są ministrantami. Mamy bardzo mocną ekipę. Chłopaki świetnie służą, pięknie się modlą, ale na boisku też dają radę. Nie przegraliśmy żadnego meczu. Jestem z nich dumny – mówi ks. Krzysztof Kołtunowicz. Opiekunem drużyny jest ks. proboszcz Andrzej Jędrzejewski, za taktykę i wymiar sportowy odpowiada Dominik Mucha. W ramach przygotowań lektorzy rozegrali m.in. zwycięski sparing z uczniami Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie, gdzie posługuje ks. ppor. Marek Pruszkowski, poprzedni opiekun ministrantów w naszej parafii.
W ciągu minionych dziesięciu lat jest to drugie „złoto” naszych ministrantów na mistrzostwach diecezji.
Droga do sukcesu zaczęła się już w listopadzie, kiedy nasi ministranci- piłkarze jak burza przeszli turniej eliminacyjny, pokonując swoich rywali z radomskich i podradomskich parafii, wygrywając kolejno 5:0, 5:0, 5:0 i 6:0.