Niedziela Męki Pańskiej 24.03.2024

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Julitę Lipińską z ul. Mazowieckiego. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w środę o 10. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. O. Norbertowi Lisowi OP  serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie rekolekcji. Już dziś życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Przypominamy, że dziś odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Radomia. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana w Radomiu (Fara), a zakończy przy Katedrze Opieki NMP. Będzie jej przewodniczył i rozważania poprowadzi Bp Marek Solarczyk. 

3. Zapraszamy we wtorek o godz. 19. do kina Helios na film „Powołany 2”. Y na seans zorganizowany przez Akcję Katolicką po 11 zł – zapisy w zakrystii.

4. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego – trzech najświętszych dni. Mszą św. o godz. 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa; będziemy też świadkami przyjęcia nowych ministrantów.

Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22 a następnie w Wielki Piątek od 8 do 18. 

Wielki Piątek o godz. 8 jutrznia, o 15 Koronka do Bożego miłosierdzia a po niej (o 15.30) droga krzyżowa. Główne nabożeństwo tego dnia, czyli Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18. Bezpośrednio po Liturgii Meki Pańskiej, odśpiewane będą Gorzkie żale. Znajdźmy w wielkopiątkową noc także czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Grobie. Adoracja będzie trwać w piątek do 23.30, w sobotę od 8 do 20. 

Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 8 na jutrznię – liturgiczną modlitwę poranną. W Wielką Sobotę najbardziej uroczystą w roku liturgię wigilii paschalnej rozpoczniemy o 20. Przynieśmy ze sobą świece. W czasie tej liturgii odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i przeżywamy już wielkanocną radość. 

Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o 6 rano. Procesja rezurekcyjna przejdzie tradycyjnie ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną i Kalinową.

5. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 8.15 do 13.

6. Bóg zapłać za ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego (KŻR 1100 zł; inni ofiarodawcy 700 zł). Bóg zapłać za kupno palm u naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie – ofiary przeznaczamy do dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.