Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu: Krzysztofa Wójcickiego i Weronikę Wierzbicką z ul. Skrzydlatej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Jutro mija 30 lat od utworzenia dekretem ks. bp. Edwarda Materskiego parafii św. Stefana. Jubileusz ten szczególnie uroczyście będziemy świętować za tydzień. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 10. Przewodniczył jej będzie ks. biskup Adam Odzimek. Po Eucharystii, a więc o 11.15, Jubileuszowy Koncert Kolęd w wykonaniu naszego chóru „Adoramus” oraz scholii młodzieżowej i dziecięcej.

W związku z uroczystością jubileuszową, Msza Św. południowa rozpocznie się 15 minut później, tj. o 12.15.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek o 18 Msza Św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii.

Również w czwartek o 18.45. rozpoczynamy cykl katechez dla dorosłych. Będą się one odbywać właśnie w pierwsze czwartki o 18.45. W roku 2018 podejmiemy tematykę poświęconą Pismu Świętemu. Katechezy wygłaszać będą znakomici specjaliści. Pierwszą wygłosi ks. dr Zbigniew Niemirski, biblista, profesor naszego seminarium, redaktor naczelny „Ave. Gość Radomski”. Temat: „Kiedy i jak powstało Pismo Święte? Natchnienie biblijne”.

Po katechezie będzie można zadać pytanie, zabrać głos. Będzie też specjalna skrzynka, do której można wrzucić pytania na tematy religijne, a odpowiedzi będą udzielane po katechezach. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W piątek spowiedź od godz. 16.

3. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Msze Św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy Św. poświęcenie kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów. Kredę i kadzidło będzie można nabyć przed każdą Mszą Św. u młodzieży oazowej. Taca w uroczystość Trzech Króli zbierana będzie na misje św.

4. 6 stycznia o godzinie 12.00, spod radomskiej fary, wyruszy ulicami miasta Orszak Trzech Króli.

5. Również 6 stycznia, po Mszy św. o 12 (ok.12.40), bardzo serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej „Soli Deo”.

6. W uroczystość Trzech Króli przypada także 25-lecie sakry biskupiej ks. bp. Henryka Tomasika. Bardzo zapraszamy na Mszę św. w intencji srebrnego Jubilata w katedrze o godz. 18. Więcej informacji w gablocie.

7. Całą rodzinę różańcową zapraszamy na spotkanie opłatkowe w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.

8. Są do odebrania w zakrystii Listy do Przyjaciół WSD w Radomiu.

9. Na naszej stronie internetowej w dziale „Msze Św. i nabożeństwa”, jest zakładka „Intencje”, gdzie można zapoznać się z intencjami mszalnymi na dany tydzień. Zachęcamy, by zawsze sprawdzić, czy zgadza się termin i intencja, by w ten sposób uniknąć wszelkich pomyłek.

10. Zachęcamy do zapoznania się ze Słowem Prezydium Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę, pt. „Kochać, to nie zabijać”. Tekst, poświęcony głównie ochronie życia dzieci chorych, zagrożonych aborcją eugeniczną, wywieszony jest w gablocie.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. W tym tygodniu kolęda odbędzie się według następującego porządku:

Wtorek, 2.01.

od. godz. 9.:

ul. Matejki i Sarnowicza

Środa, 3.01.

od. godz. 9.:

ul. Naruszewicza

od godz. 10:

Syrokomli

od godz.15.

ul. Łomżyńska

Czwartek, 4.01.

od. godz. 9.:

Wiertnicza

od. godz. 15.:

Kalinowa

Piątek, 5.01.

od. godz. 10.:

Wiosenna

Kolejność od numerów początkowych.

Cały plan kolędy umieszczony jest na naszej stronie internetowej oraz w gablocie informacyjnej.