Niedziela Wielkanocna 31.03.2023

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam w jak najlepszym przeżyciu świętych dni Triduum Paschalnego. Bardzo dziękuję ks. Kamilowi, Paniom Teresie Sakowskiej, Halinie Sowiźrał, Aleksandrze Szewczyk, Elżbiecie Zych państwu Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, panom Robertowi Gielniewskiemu i Rafałowi i Jackowi Grabowskim, Grzegorzowi Bednarkowi, wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i wielkotygodniowych dekoracji. Jeszcze raz dziękuję KŻR  i wszystkim osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Krzysztofowi, dk. Dawidowi, całej służbie liturgicznej i harcerzom za piękne przygotowanie ceremonii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowanie kieruję do chóru, scholii i p. Franciszka za przygotowanie pięknych śpiewów na liturgię tych najświętszych dni. Dziękuję KŻR, Akcji Katolickiej, dorosłym lektorom, oazie rodzin i młodzieży za prowadzenie adoracji Bóg zapłać p. Łukaszowi Kurpowi i wszystkim, którzy pomogli nam, by nasz kościół był jak najlepiej przygotowany do przeżywania uroczystości. Dziękuję wszystkim, którzy w te święte trzy dni wypełniali świątynię podczas liturgii i adoracji, tworząc wspólnotę modlitwy.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Modlitwą i tacą wspieramy jutro Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. o 18 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, za osoby powołane z naszej parafii oraz w intencji grup duszpasterskich. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W pierwszą sobotę o 7 Msza św. w intencji KŻR, po niej różaniec. 

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próbę uroczystości w najbliższą środę i czwartek o godz. 19.30.

5. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

6. W zakrystii są do odebrania listy do Przyjaciół WSD w Radomiu.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną. Za tydzień taca zbierana będzie na dzieła charytatywne „Caritas” Diecezji Radomskiej.