Niedziela Wielkanocna 9.04.2023

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam w jak najlepszym przeżyciu świętych dni Triduum Paschalnego. Bardzo dziękuję ks. Kamilowi, Paniom Teresie Sakowskiej, Halinie Sowiźrał, Elżbiecie Zych państwu Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, Renacie i Krzysztofowi Linowskim, Ewie i Wojciechowi Gołębiowskim, panu Robertowi Gielniewskiemu i wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i wielkotygodniowych dekoracji. Jeszcze raz dziękuję KŻR  i wszystkim osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Krzysztofowi, dk. Gracjanowi, całej służbie liturgicznej i harcerzom za piękne przygotowanie ceremonii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowanie kieruję do chóru, scholii i p. Franciszka za przygotowanie pięknych śpiewów na liturgię tych najświętszych dni. Dziękuję KŻR, Akcji Katolickiej, oazie rodzin i młodzieży za prowadzenie adoracji Bardzo dziękuję p. Krzysztofowi Rachalskiemu za bezinteresowną służbę fotograficzną we wszystkie dni Triduum. Bóg zapłać p. Łukaszowi Kurpowi i wszystkim, którzy pomogli nam, by nasz kościół był jak najlepiej przygotowany do przeżywania uroczystości. Dziękuję wszystkim, którzy w te święte trzy dni wypełniali świątynię podczas liturgii i adoracji, tworząc wspólnotę modlitwy.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Modlitwą i tacą wspieramy jutro Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W niedzielę 30 kwietnia o godz. 10 ks. biskup Piotr Turzynski wprowadzi do naszej światyni relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny, apostoła Bożego Miłosierdzia. Duchowe przygotowanie do tej uroczystości przeżyjemy w przyszłą niedzielę: na wszystkich Mszach św. będzie głosił kazania o bł. ks. Michale Sopoćko ks. dr Jerzy Jastrzębski z Warszawy.