Obóz parafialny w Tatrach

W dniach 17- 24 lipca 2011 roku odbył się parafialny obóz młodzieżowy w Tatrach. Organizatorem był ks. Andrzej Jędrzejewski – proboszcz naszej parafii. Pięćdziesięcioosobowa grupa młodych chciała poprzez piękno gór doświadczyć jeszcze bardziej bliskości Boga, Jego potęgi oraz zawiązać nowe znajomości. Był to też czas ambitnej górskiej turystyki, dla niektórych prawdziwych sportowych wyzwań.
Pieczę nad właściwym przebiegiem tego czasu pełnili opiekunowie: ks. Proboszcz, diakoni Łukasz Pyszczek i Grzegorz Opiela, alumn Karol Kostecki, prezes parafialnego oddziału KSM Małgorzata Myszka, Katarzyna Stępniewska oraz pielęgniarka Monika Sobczyk. Należy też tutaj wspomnieć o ks. Rajmundzie Grzybie, który przebywał z nami przez trzy dni naszego obozu. Jeszcze raz dziękujemy za jego obecność, wygłoszone Słowo Boże oraz wszelką pomoc.
   Wyjazd rozpoczął się poranną Mszą św. po której wyruszyliśmy w drogę. Ok. godz. 14.00 byliśmy już na miejscu. Nazajutrz wyruszyliśmy na górskie szlaki. Każda z trzech tras miała różny stopień trudności, toteż wszyscy znajdowali zawsze coś dla siebie. Przez cały nasz obóz zmienna pogoda dawała się trochę we znaki, ale nawet pochmurne niebo czy deszcz za oknem nie skłoniły nas do pozostawania w pensjonacie. Na szczęście nie zabrakło też chwil ze słońcem i pięknymi widokami, zwłaszcza we wtorek i sobotę. A oto szczyty, które zdobyliśmy: Kopa Kondracka, Giewont, Granaty, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Kasprowy Wierch, przeł. Karb, Gęsia Szyja. Zwiedziliśmy także Hale Kondratowi, Drogę nad Reglami, Dol. Strążyską, Dolinę Chochołowską (przejazd rowerami), Kościeliską ( w tym Wąwóz Kraków), Dolinę Gąsienicową (Hala Gąsienicowa z Czarnym Stawem Gąsienicowym i po drugiej stronie grani Kościelca Zielona Dol. Gąsienicowa) i Rusinową Polanę. Każdy dzień był rozpoczynany i kończony wspólną modlitwą.
Codziennie także gromadziliśmy się na Mszy św. Na naszym obozie odbywały się również projekcje filmów i zdjęć, karaoke na którym każdy mógł zaprezentować swój talent wokalny i spotkanie odnośnie profilaktyki uzależnień. Warto nadmienić, iż nasz wyjazd był częściowo finansowany z tego programu. Całym naszym obozem odwiedziliśmy Oazę w Bańskiej Wyżnej. Oprócz górskich szczytów nawiedziliśmy Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach, Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Bachledówkę – ulubione miejsce spotkań Kardynała Wyszyńskiego i Karola Wojtyły, oraz Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Olczy – tam po Mszy św. nastąpił wyjazd z Zakopanego do Radomia. Po drodze zatrzymaliśmy się w Krakowie. Wiele osób nawiedziło Wawel oraz grób pary prezydenckiej. Dojechaliśmy z utrudnieniami związanymi z awariami autokaru na miejsce ok. godz. 20.00.
Na koniec wyrazy wdzięczności składamy wszystkim wyżej wymienionym opiekunom. Miejmy nadzieję, że takie wyjazdy staną się w naszej parafii tradycją.
 info: Michał Kopciński