Pasterka 25.12.2018

Już od 23.15 rozbrzmiewały w pięknym wykonaniu chóru „Adoramus” kolędy, zwiastując radość wielką z narodzenia Pana. O północy, przy donośnym akompaniamencie kościelnych dzwonów, w wypełnionej po brzegi świątyni, rozpoczęła się pasterka, której przewodniczył ks. biskup Piotr Turzyński. Biskup Piotr wygłosił też homilię, w której m.in. podkreślił prawdę o tym, że Wcieleni Syna Bożego nie jest mitem czy legendą z jakiejś nieokreślonej przeszłości, ale dokonuje się w ściśle określnym miejscu i czasie, w konkrecie ludzkiej historii. Bóg wchodzi też w historię naszego życia, możemy bardzo konkretnie doświadczać Jego obecności i działania. Biskup mówił też o wielkim uniżeniu Boga, który nie przychodzi w jakichś wielkich światowych centrach, w blasku reflektorów, przy wielkiej medialnej wrzawie, ale w maleńkim Betlejem, w ubóstwie i prostocie żłóbka. Ta noc ukazuje też piękno i świętość dziecka i wielkość rodziny, bo Bóg zechciał przyjść na świat właśnie jako dziecko w rodzinie. Dziecko jest wielkim darem Boga, nie zamykajcie się więc na ten wielki dar, przyjmujcie go zawsze z radością i miłością – apelował do małżonków ks. biskup. Na zakończenie liturgii Bożonarodzeniowe życzenia złozyli ks. biskup i ks. proboszcz.