Pasterka z ks. biskupem Piotrem 25.12.2015

Już od 23.15 chór parafialny „Adoramus” oznajmiał pięknym śpiewem kolęd radość Bożego Narodzenia. O północy zabrzmiał tradycyjnie śpiew „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi!” i pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Turzyńskiego rozpoczęła się pasterka, czyli Msza św. w noc Narodzenia Pańskiego. W trakcie śpiewu, celebransi udali się do ustawionej w bocznej nawie betlejemskiej szopki, gdzie ks. biskup położył w żłóbku przyniesioną w procesji figurkę Dzieciątka Jezus. Warto nadmienić, że figurkę tę ufundowali i przywieźli z Betlejem uczestnicy tegorocznej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W homilii ks. biskup Piotr zachęcił nas, byśmy zajrzeli do wnętrza betlejemskiej stajenki i zobaczyli, jakiej miłości, jedności, prostoty uczy nas Bóg; jakim jest On skarbem i szczęściem dla każdego człowieka. Swoje rozważanie zakończył  biskup Piotr słowami: „Trzeba nam do tej stajenki zaglądać nie tylko dzisiaj – taka zwyczajna, prosta, pełna szczęścia, miłości stajenka, mówi nam, że Bóg chce być blisko, chce zjednoczyć się z nami, że człowiek jest podniesiony, że nasze życie ma sens, godność bo Pan Bóg nie łączyłby się z czymś, co jest zerem, niczym. Zaglądamy do stajenki i dobrze się tu czujemy, Panie Jezu chcielibyśmy tu zostać na zawsze”. Po modlitwie po Komunii św., ks. biskup poświęcił nowe ławki, które bardzo odmieniły wygląd naszego kościoła. Przed końcowym błogosławieństwem podeszła do ks. biskupa rodzina państwa Krawczyków (małżonkowie Edyta i Krzysztof oraz dzieci: Kacper, Wiktoria, Julia) by w imieniu wszystkich parafian złożyć ks. biskupowi życzenia i jak w rodzinie podzielić się opłatkiem.

(zdjęcia: Krzysztof Rachalski/Foto-Sentia)