Patriotyczne śpiewanie i sukcesy naszej scholi 17.03.2017

W piątek 17 marca w Miejskim Domu Kultury odbył się już po raz czternasty rejonowy etap Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, organizowanego przez Akcję Katolicką. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i teraz uczestnicy zaprezentowali bogaty, ciekawy, pięknie wyśpiewany i wyrecytowany repertuar. Tym razem jednak w gronie startujących w konkursie znalazła się również nasza parafialna schola SOLI DEO. Dziewczyny wystartowały w 3 kategoriach. W kategorii „Zespół – klasy 1-3″ zakończony sukcesem trzeciego miejsca. Utwór, który pozwolił naszym scholankom podnieść statuetkę w górę to Pierwsza kadrowa. W kategorii „Zespół – klasy 4-6”, dziewczęta z naszej scholi zostały wyróżnione przez jurorów, a także, co dla nas bardzo ważne, na stojąco nagrodzone gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności za wykonany pięknie utwór Pałacyk Michla.

Naszą parafię reprezentowała również Małgosia Hołuj w kategorii „Solista – gimnazjum”. Małgosia również zdobyła brązową statuetkę, zajmując wysokie trzecie miejsce za wykonanie utworu pt. Tchnienie wolności.

Gratulujemy całej naszej scholii, która zaprezentowała wysoki poziom wokalny, zdobywając nagrody i wyróżnienia w bardzo silnej konkurencji, gdyż w konkursie uczestniczyło blisko dwieście osób. Przy tej okazji dziękujemy również wszystkim którzy przygotowali dziewczyny do konkursu, a więc Pani Agnieszce Oder, Darii Gast oraz Magdalenie Hołuj i życzymy dalszych sukcesów.

info:  ks. Krzysztof Kwiatkowski