Pielgrzymka do Łagiewnik i przekazanie relikwii św. Faustyny 4.10.2014

Bardzo liczna (sto osób) grupa pielgrzymów z naszej parafii przybyła do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach po relikwie św. siostry Faustyny, by następnego dnia w uroczystym obrzędzie wprowadzić je do naszego kościoła. Najważniejszym przeżyciem tego dnia była Eucharystia sprawowana w kaplicy, w której jest grób Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. relikwie przekazała ks. proboszczowi s. Ignacja, wyrażając nadzieje, że ta szczególna forma obecności św. Faustyny w naszej parafii będzie owocować rozwojem kultu Bożego Miłosierdzia i łaskami Jezusa Miłosiernego dla naszych rodzin i całej parafii. Następnie znana już nam z ubiegłej niedzieli s. Christophora była naszym przewodnikiem po sanktuarium oraz w prelekcji i przedstawionej prezentacji pomogła nam jeszcze bardziej poznać św. Faustynę i przesłanie Jezusa Miłosiernego. Ostatnią stacją naszej pielgrzymki było jeszcze nie ukończone, ale już bardzo piękne sanktuarium św. Jana Pawła II z zachwycającymi mozaikami słynnego Marko I. Rupnika.