Pomoc dla Ukrainy

Włączamy się w pomoc dla Ukrainy, w szczególności dla uchodźców, którzy przybywają do Polski. W niedzielę i w środę popielcową po każdej Mszy św. zbiórka na ten cel. Dziś (27.12) do godziny 12 można rzeczy z poniższej listy oraz kanapki dostarczyć do firmy transportowej p. Pawła Wojtunika (Piękna 4), skąd ok. godz. 13 wyruszy transport na granicę z Ukrainą. W kolejne dni (do 6 marca) prosimy o przynoszenie najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Caritas a następnie na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są już w Polsce. Pośród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się:
§ koce,
§ śpiwory,
§ poduszki,
§ kołdry,
§ pościel,
§ ręczniki,
§ środki opatrunkowe,
§ środki higieniczne (mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania),
§ artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).
Osoby, które chciałyby przyjąć do swoich domów uchodźców z Ukrainy prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub Caritas Diecezji Radomskiej

Wszystkich zapraszamy też do modlitwy w intencji Ukrainy i pokoju: w niedzielę 27.02. od 20 do 24 (różaniec, adoracja Najśw. Sakramentu) i w poniedziałek o 18: Msza św. za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego