Rajd rowerowy i imponujące zwycięstwo naszych ministrantów

Po procesji Bożego Ciała i świątecznym obiedzie grupa ministrantów i młodzieży z KSM wraz z ks. Markiem wybrała się rowerami do Białobrzegów. Dojechał też ks. proboszcz, tyle, że …samochodem. Po nawiedzeniu kościoła były słynne białobrzeskie lody, mile wspólnie spędzony czas i powrót do Radomia, podczas którego burza z ulewą sprawdziły mocny charakter uczestników wycieczki. Wycieczka ta była jakby prologiem do rajdu znacznie liczniejszej grupy ministrantów, która odbyła się nazajutrz, w ostatnim dniu maja. 21 młodszych ministrantów pod opieką ks. Marka, kilku harcerzy i starszych ministrantów przebyło rowerami drogę z Jastrzębi do Jedlni Kościelnej. Opiekunowie przebyli na rowerach całą drogę (Radom – Jastrzębia – Jedlnia – Radom), natomiast młodsi ministranci dojechali do Jastrzębi kilkoma samochodami, zaś o transport rowerów zadbali panowie Wiesław Sowa i Marcin Kuchcik, którym bardzo dziękujemy. W Jastrzębi wszyscy krótko pomodlili się w kościele i już całą grupą wyruszyli na rowerach w kierunku Traktu Królewskiego, którym dojechali do Jedlni. Tam na pełnowymiarowym bardzo dobrym boisku rozegrany został mecz z miejscową drużyną ministrantów. Nasi ministranci, mimo trudu przebytej drogi i zmęczenia, nie dali szans swoim kolegom z Jedlni, wygrywając aż 8-1. Na zakończenie rajdu, w doskonałych nastrojach i przy pięknej pogodzie dzieci i młodzież z obu parafii spędzili radośnie czas, wspólnie się bawiąc przy ognisku. Pomimo niełatwej drogi, wielu stromych podjazdów i sporego zmęczenia wszyscy powrócili zadowoleni i pewnie jeszcze niejednokrotnie będą chętnie uczestniczyć w podobnych wyprawach.